Anasayfa Hakkımızda Reklam İletişim
Yslam
 
firaset anasayfa
Yslam
Yslam
Önsöz
Önsöz
28/08/2007


    Yüce Allah (cc), Ademoğlu'nu “Şerefli Mahluk” olarak yaratmış; onu, vergisinin en değerlisi olan akıl cevheriyle donatarak, tüm Evren'i onun kullanımına vermiştir. Ne var ki insanların, bu paha biçilmez cevheri, inanç nuru ile aydınlatıp parlatması gerekmektedir. İşte bunu sağlayabilme başarısını gösteren her insan, Yüce Hak'kın izniyle, yaratıkların en şereflisi olma kimliğini koruyacak; tersini yaparsa, bu kimlikten yoksun kalarak, hayvanların derecesine, belki de onlardan çok daha aşağılara düşecektir. Çünkü Cenab-ı Hak, insanların dışında bazı canlıları da üstün yeteneklerle yaratmıştır.

    Kaleme almış bulunduğum, ansiklopedik çocuk hikâyeleri serisinin ilki olan: “Fareler ve Pireler” adlı eserimde, görüleceği üzere, bâzı üstün yetenekli canlıları ele alarak size hikâyeler hâlinde sunmaya çalıştım.

    Bal arısı, karınca, ipek ve ateş böcekleri, örümcek, yer solucanları, yunus balıkları ve daha birçok yaratıklara Cenab-ı Hak’kın ihsan ettiği üstün yetenekler, beşer aklının çözemediği nice hikmetleri dile getirmektedir.

    İşte, hayvanlar dünyasının hikmet ve ibret dolu yaşantısını, ansiklopedik bilgilerden de yararlanmak suretiyle, hikâye dizileri hâlinde yazarak, ilkini, yavrularımızın yararlanmasına sunmuş bulunuyorum.

    Bu vesileyle, değerli okuyucularıma en derin sevgi ve saygı duygularımı sunar; Yüce Allah'(cc)ın rahmet ve bereketinin tüm inananlar üzerine olmasını dilerim.

Mehmed Zekâi ERYALAZ
 

Aynı Kategoriye Dön

 
 
Untitled Document
Yslam
 
Güncel Haber
firaset islam
Yslam
Sen de Katıl

 
firaset islam
Yslam
Sponsor Reklam
 
firaset islam
Yslam
Bir Ayet
De ki: Cebrail'e kim düşman ise şunu iyi bilsin ki Allah'ın izniyle kur'an'ı senin kalbine bir hidayet rehberi, önce gelen kitapları doğrulayıcı ve müminler için de müjdeci olarak o indirmiştir.


( BAKARA - 97)

 
firaset islam
Yslam
Bir Hadis
Kendisini ilgilendirmeyen şeyi terk etmesi kişinin iyi

Müslüman oluşundandır.

Tirmizi zühd 11, ibn mace fiten 12


 
firaset islam
Yslam
 
Untitled Document
 
 

İslam

Kuran

Hadis

Arapça

Dini Site
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
www.tahamedya.com