Anasayfa Hakkımızda Reklam İletişim
Yslam
 
firaset anasayfa
Yslam
Yslam
Ömer'in Başarısı
Ömer'in Başarısı
28/08/2007


    Küçük Ömer, orta halli bir ailenin dördüncü ve son çocuğudur. Üç ablasından ikisi evlenmiş, üçünsü de evlenmek üzeredir. Ömer henüz çocuk yaşta defalarca dayı olmuştur. Yeğenlerini pek sever, onlara ‘ağabeylik’ yapar.

    Ömer’in babası işçi emeklisidir. Emekliye ayrıldıktan sonra da boş durmamış, iş buldukça çalışmaya devam etmiştir. Kızlarını evlendirmek ve biricik oğlunu okutmak biraz da bunu gerektiriyordu. Esasen Mehmet Efendi çalışmayı sever, “boş duranı ne Allah sever, ne kulu” der. İşinin ehli kalifiye bir işçi olduğundan daima işverenlerin aradığı ve işbaşına çağırdığı gözde bir elemandır. Bu sebeple yurt içi, yurt dışı dememiş, sıcak iklim, soğuk iklim dememiş... Yıllarca gurbetlerde alın teri dökmüştür. Girdiği her işten yüz akıyla çıkmış, iş çevrelerinde takdirle karşılanmıştır.

    Küçük ömer, aylarca babasının özlemini çektiğinden ona çok düşkündür. Sever, sayar, bir sözünü iki etmez. Her çocuk gibi yaşının gereği biraz oyuna düşkündür. Bu sebeple okul dağıldıktan sonra çantasını eve bırakıp topunu alır, arkadaşlarıyla pek yakın olan okulun bahçesine giderek bir süre oynadıktan sonra eve dönüp ellerini yıkar ve ailesiyle akşam sofrasına oturur. Besmeleyle başlar, yemek seçmez, huysuzluk edip annesini üzmez. Karnı doyunca Allah’a şükredip sofradan kalkar. Dişlerini fırçaladıktan sonra ders başına oturur, ödevlerini aksatmaz. Uykusu gelmeden derslerini tamamlar. Biraz televizyon seyrettikten sonra uyumak üzere yatağına girer.

    Bütün ailesi, özellikle babası bu terbiyeli, saygılı, temiz ve düzenli çocuğu çok sever ve onunla gurur duyarlar. Komşuları, öğretmeni ve arkadaşları da onu pek severler, daima yanında olmak isterler.

    Ömer bu yıl ilkokulun son sınıfındadır. Sınıfının en çalışkanıdır. Haftanın belirli gün ve saatlerinde dershaneye devam etmektedir. Deneme sınavlarında daima iyi sonuç almıştır. Bu yıl gireceği bütün sınavları da kazanmaya azimli ve kararlıdır.

    Küçük Ömer şimdiden büyük adam olmayı kafasına koymuştur. Biz de başarılarının devamlı olmasını dilerken onu bütün Türk çocuklarına örnek göstermekten mutluluk duymaktayız.
 

Aynı Kategoriye Dön

 
 
Untitled Document
Yslam
 
Güncel Haber
firaset islam
Yslam
Sen de Katıl

 
firaset islam
Yslam
Sponsor Reklam
 
firaset islam
Yslam
Bir Ayet
Günahın açığını da, gizlisini de bırakın! Günah kazananlar, yaptıklarının cezasını çekecekler.

( Enam - 120)

 
firaset islam
Yslam
Bir Hadis
Şüphesiz ki sözde ve işde doğruluk hayra ve üstün iyiliğe yöneltir. İyilik de cennete iletir. Kişi doğru söyleye söyleye Allah katında sıddîk (doğrucu) diye kaydedilir. Yalancılık, yoldan çıkmaya (fücûr) sürükler. Fücûr da cehenneme götürür. Kişi yalancılığı meslek edinince Allah katında çok yalancı (kezzâb) diye yazılır.

Buhâri, Edeb 69; Müslim, Birr 103-105. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Edeb 80; Tirmizi, Birr 46; İbni Mâce, Mukaddime 7; Duâ 5 
firaset islam
Yslam
 
Untitled Document
 
 

İslam

Kuran

Hadis

Arapça

Dini Site
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
www.tahamedya.com