Anasayfa Hakkımızda Reklam İletişim
Yslam
 
firaset anasayfa
Yslam
Yslam
Şafak Restoran Hizmetinizde
Şafak Restoran Hizmetinizde
28/08/2007

    Recai Kutan anlatıyor:


    12 Eylül sonrası kaldıkları tutukevinde kendilerine göre selamet koğuşu oluşturan Milli Selamet Partili milletvekillerinin diyaloguna herkes hayran, iş bölümü, ibadetleri, temizlikleri herkesin dikkatini çekiyor.


    MSP'nin Adalet Bakanı Şevket Kazan tutukevinde "Şafak Restoranın" sahibi !


    Sabah namazından sonra MSP takımının büyük çoğunluğu mescitte kalırdı, işrak namazı vaktine kadar Kur'an okunur, dualar edilir, vakit gelince işrak namazı kılınır ve yoklamada uykusuz kalmamak için tekrar yatılırdı.


    Sabah kahvaltısı; ikinci uyku zamanına geldiği için MSP'liler yemekhanede kahvaltı yapmazlardı. Aslına bakarsanız, bazen çorba bazen ekmek, zeytin ve çaydan ibaret olan kahvaltıya pek de rağbet edilmezdi. Çünkü, Şevket Kazan'ın "Şafak Restoran"ı birinci sınıf servisi ve mükemmel kahvaltısıyla hizmete hazırdı. Lokantanın yerini tarif etmek çok kolaydı. Selamet Koğuşu'nun güney cephesinde, pencere kenarında, Şevket Kazan'ın yatağının üstüydü.


    Kahvaltıda "kuş sütünden başka her şey var" tabirine uygun bir menü vardı. Şevket Bey tam profesyonel bir aşçı olduğunu ispat etmek için omuzuna peçetesini asar, peynir, zeytin, bal, reçel, sucuk, mevsimine göre domates ve salatalıktan ibaret kahvaltıyı hazırlar. "Buyurun" diye müşterilerini davet ederdi. Daimi müşterileri Erbakan Hoca, Fehmi Cumalioğlu ve Süleyman Arif Emre Beyler, Lütfi Doğan Hoca ve bendeniz idik. Şevket Kazan'ın on parmağında on marifet.


    Selamet Koğuşu'na hüzün çökünce; Kazan yeni bir marifetini daha ortaya koyardı. "Selametçi Kardeşler ilahi Grubu." Grupta kimler yoktu ki? Fehim Adak, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Remzi Hatip.


www.hikayearsivi.net 

Aynı Kategoriye Dön

 
 
Untitled Document
Yslam
 
Güncel Haber
firaset islam
Yslam
Sen de Katıl

 
firaset islam
Yslam
Sponsor Reklam
 
firaset islam
Yslam
Bir Ayet
Allah'ın, onların sırlarını da, fısıltılarını da bilip durduğunu ve Allah'ın bütün bilinmeyenleri bildiğini hâlâ öğrenemediler mi?

( Tevbe - 78)

 
firaset islam
Yslam
Bir Hadis
Cennete girecek bir kısım insanlar vardır ki, onların kalpleri kuş kalbi gibi (rakîk ve güven içinde)dir

Müslim, Cennet 27. Ayrıca bk. Ahmed İbni Hanbel, Müsned, II, 331 
firaset islam
Yslam
 
Untitled Document
 
 

İslam

Kuran

Hadis

Arapça

Dini Site
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
www.tahamedya.com