Anasayfa Hakkımızda Reklam İletişim
Yslam
 
firaset anasayfa
Yslam
Yslam
Erbakan'ın Hayali
Erbakan'ın Hayali
28/08/2007

    MSP'nin eski Genel Sekreteri anlatıyor:


    Gündüz Sevilgen 14 Ekim I973 seçimleri sonrası. Cumhurbaşkanı önce CHP lideri Bülent Ecevit'e hükümeti kurma görevini verdi. O, muvaffak olamayınca sonra AP lideri Süleyman Demirel'e verdi o da muvaffak olamayınca Necmettin Erbakan'a göre sıra kendisine gelmişti, ama Cumhurbaşkanı bir türlü kendini hükümet kurmakla vazifelendirmiyordu. Buna bir çare bulmak lazımdı. Ne yapmalı ki Cumhurbaşkanı hükümeti kurmakla Necmettin Erbakan'ı vazifelendirsin?


    Nihayet Erbakan'ın aklına dahiyane bir fikir geldi. O sıra AP'nin I49, MSP'nin 48 milletvekili vardı. Bu esnada kendisine vazife verilmediğine göre belki Cumhurbaşkanı yeniden Ecevit'ten başlayacak, yine muvaffak olmazsa sıranın AP lideri Süleyman Demirel'den evvel kendine gelmesi gerek ki, Cumhurbaşkanı kendisini atlayamasın ve vazifeyi versin. Bunun için de MSP'nin milletvekili adedi AP'ninkinden çok olması lâzımdı. O halde 51 milletvekili AP'den ayrılıp MSP'ye gelmeli diye düşünmüştü. AP'nin milletvekili adedi 98'e düşmeli, MSP'ninki 99'a çıkmalı. İşte o zaman Cumhurbaşkanı Erbakan'a hükümeti kurma vazifesi vermemezlik edemezdi.


    Necmettin Erbakan, Hasan Aksay'a emir verdi:


    - Derhal AP Balıkesir Milletvekili Cihat Bilgehan'a gideceksin. Kendisine şunu söyleyeceksin. AP'den 50 kişi daha bulacak ve 51 kişi olarak AP den ayrılarak MSP'ye geçecekler."


   Aksay bu emri alınca "baş üstüne" deyip hemen temaslara başladı. Neticenin ne olduğu mühim değil. (Hasan Aksay, Cihat Bilgehan'la görüştü mü görüşmedi mi? Görüştü ise ne cevap aldı? " Bunlar mühim değil.)


    Mühim olan Necmettin Erbakan'ın hayal gücü. Sonradan Gümüşhane Milletvekili Orhan Akkoyunlu çok güzel bir tabir bulacaktı.


    - "Hoca'nın hayaline kurşun sıksan yetişmez!"


www.hikayearsivi.net 

Aynı Kategoriye Dön

 
 
Untitled Document
Yslam
 
Güncel Haber
firaset islam
Yslam
Sen de Katıl

 
firaset islam
Yslam
Sponsor Reklam
 
firaset islam
Yslam
Bir Ayet
ALLAH'IM! Bilerek yaptıklarımı, hatalarımı, günahlarımı bağışla. Allah’ım! En doğru işimde bana hidayet ver. Nefsimin şerrinden beni koru.

( Hadis-i Şerif - 0)

 
firaset islam
Yslam
Bir Hadis
İnsanoğlunun bir vadi dolusu altını olsa, bir vadi
daha ister. Onun ağzını topraktan başka bir şey
doldurmaz. Ama Allah tövbe edenin tövbesini kabul
eder.

Buhari rikak 10, Müslim zekat 116-119


 
firaset islam
Yslam
 
Untitled Document
 
 

İslam

Kuran

Hadis

Arapça

Dini Site
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
www.tahamedya.com