Anasayfa Hakkımızda Reklam İletişim
Yslam
 
firaset anasayfa
Yslam
Yslam
Pahalılığı Önlemek
Pahalılığı Önlemek
28/08/2007

    Recai Kutan anlatıyor:


    12 Eylülden sonra Kirazlıdere Tutukevindeyiz. Bir gün Tutukevinin penceresinden aşağıdaki bahçeye neredeyse adım başında bir tüfekli nöbetçi koyulduğunu gören bir MHP'li arkadaş şikayet yollu şöyle söyleniyordu:


    - İnsaf be yahu. Bizler ki yıllarca bürokrasinin en üst kademesinde hizmet görmüş parlamenterlik yapmış kimseleriz. Aramızda 10'dan fazla eski bakan da var. Bu yaptığınız iş mi sanki. Yani kaçacak mıyız? Neredeyse bir tabur nöbetçiyle bizi bekleyecekler.


    Karşıdan Süleyman Arif Emre'nin sesi yükseldi:


    - İnsaf sana kardeşim bir de şikayet ediyorsun. O askerler sen kaçmayasın diye değil, dışarıyı kasıp kavuran pahalılık içeriye girmesin diye bekliyorlar. Traş 5 lira, ayakkabı boyama 2,5 lira, büyük bir bardakla çay ve ıhlamur 5 lira. Yemek, hamam, yatak da bedava. Yani sımsıkı beklemesinler de pahalılık buraya da mı girsin? 

Aynı Kategoriye Dön

 
 
Untitled Document
Yslam
 
Güncel Haber
firaset islam
Yslam
Sen de Katıl

 
firaset islam
Yslam
Sponsor Reklam
 
firaset islam
Yslam
Bir Ayet
ALLAH'IM! Borcun galebe çalmasından, düşmanın galebesinden, düşmanın başımıza gelene gülmesinden sana sığınırım.( Hadis-i Şerif - 0)

 
firaset islam
Yslam
Bir Hadis
Mü’minin durumu gıbta ve hayranlığa değer. Çünkü her hâli kendisi için bir hayır sebebidir. Böylesi bir özellik sadece mü’minde vardır: Sevinecek olsa, şükreder; bu onun için hayır olur. Başına bir belâ gelecek olsa, sabreder; bu da onun için hayır olur.

Müslim, Zühd 64


 
firaset islam
Yslam
 
Untitled Document
 
 

İslam

Kuran

Hadis

Arapça

Dini Site
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
www.tahamedya.com