Anasayfa Hakkımızda Reklam İletişim
Yslam
 
firaset anasayfa
Yslam
Yslam
Düz Saz Mısın, Şef Saz Mısın?
Düz Saz Mısın, Şef Saz Mısın?
28/08/2007

    RP'nin seçim organizatörü Ali Soylu anlatıyor:


    Parti'nin seçim gezilerinde, gezi programı kalabalık olduğu için dört ekip hazırlanıyordu. Her ekip ayrı ayrı programı takip ediyor ve aynı yerlerde kalıyordu. Bize bir araba tahsis ettiler. Parti kameramanı, Milli Gazete Muhabiri ve ben.


    Şoför hayatında hiç (direksiyondan vitesli) araba kullanmamış. Bir zamanlar Türkiye'nin en ünlü kaval ustası Bahri ilhan. "Bir yiğit gurbete gitse gör başına neler gelir" türküsü ile "entarisi morumuş da, yar sevmesi zorumuş" ismindeki türkülerin bestekarı. İlhan saz ve meşk hayatını bırakmış tövbe etmiş, sakal bırakmış kendini dini hayata adamıştı.


    Parti, ilhan'ı bize şoför olarak veriyordu itiraz filan ettim ama nafile.


    Arabaya bindik. Kilometre saatine bakıyoruz, ibre 30'u geçmiyor. Gece araba süremiyor. Ama bütün bunlara rağmen Isparta'nın ilçeleri, Afyon'un ilçeleri ve Konya'nın ilçelerini tek tek dolaştık. Ama hiç bir korkumuz yok. Anlattığına göre bu işi de eniştesinin geziler ile ilgili hatıraları üzerine istemiş. Konya'ya giderken bir rampa önümüze çıktı. Bahri ilhan arabadan indi yokuştan aşağıya baktı ve geri arabaya binip yola devam etti. Biz onu kırmak istemiyoruz. Çünkü, çok iyi niyetli bir insandı.


    Bir gün miting meydanında Hocam beni gördü.


    - "Ali neredesin seni göremiyorum?" dedi. Utandım durumu anlatınca bana bakarak güldü. Kafasını salladı ve :


    - Size kırk vurup bir saymak lazım. Eller gider Mersine biz gideriz tersine.


    Erbakan Hoca'nın fırçasından sonra geceleyin Akşehir'de bir otelde kalacağız. Ekipler toplandı. Erbakan Hoca'ya yakın isimleri daha modern otellere gönderdiler. Bizi ise klasik otelde konaklatmaya karar verdiler. Bahri ilhan otel odasına gelince biraz kızdı. Ortak banyo ve ortak tuvalet kullanmak zorundaydık. Eniştesi Mehmet Bayraktar'ı sordu. "Öbür otelde kaldığını söyledim. Güldü ve anlatmaya başladı.


    - Bizim eski saz hayatında sanatçının yanında olan saz heyetine "şef saz" deriz. Diğer sazlara düz saz denir. Bu şef sazlar her zaman sanatçının kaldığı lüks otellerde kalırdı. Bizde buna çok kızardık. Şimdi bizim durumumuz bu saz heyetine döndü. Ama anlamadığım bir şey var. Bizim bu enişte Mehmet Bayraktar ne zaman şef saz oldu. 

Aynı Kategoriye Dön

 
 
Untitled Document
Yslam
 
Güncel Haber
firaset islam
Yslam
Sen de Katıl

 
firaset islam
Yslam
Sponsor Reklam
 
firaset islam
Yslam
Bir Ayet
Kim bir kötülük işlerse, onun kadar ceza görür. Kim de kadın veya erkek, mümin olarak faydalı bir iş yaparsa işte onlar, cennete girecekler, orada onlara hesapsız rızık verilecektir.

( MÜMİN - 40)

 
firaset islam
Yslam
Bir Hadis
Allah sizden birinizin yaptığı işi, ameli ve görevi

sağlam ve iyi yapmasından hoşnud olur.

Taberani el-mucemül evsat 1/275; beyhaki şu’abül-iman

4/334


 
firaset islam
Yslam
 
Untitled Document
 
 

İslam

Kuran

Hadis

Arapça

Dini Site
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
www.tahamedya.com