Anasayfa Hakkımızda Reklam İletişim
Yslam
 
firaset anasayfa
Yslam
Yslam
Şu Bizim; Kerem Avşar
Şu Bizim; Kerem Avşar
28/08/2007

   RP'nin seçim organizatörlerinden Yahya Bey anlatıyor:


   Kerem Avşar 1980 ihtilalinde emekli albay olduğu için MSP davasında önemli bir rol oynamış. Daha sonra da partinin Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştu. Bir kaç kez milletvekili adayı olduğu halde kazanamadı. Asker olmasına karşı asabi bir yapıya sahip değildir. Ara sıra MKYK üyesi Fuat Fırat ile birbirlerine fıkra anlatıp gülerlerdi. Bazı askerlik işlerinde yardımı olur diyerek bana başvuranlar pek memnun kalmamışlardı. Son aracı olduğum kişi Ankara da askerlik yapmak isterken Mardin'in Kızıltepe ilçesine düşmüştü.


   Kerem Avşar böyle biri işte. Bir çok basın toplantısında kameraların ışığı gözümü alıyor diye "güneş gözlüğü" takıyordu. Birgün basın toplantısı bittiği halde uyuyup kaldığı için sonradan uyandırmışlardı.


   Kerem Avşar'a herkes "Kerem Albay" diye seslenir. Bir gün yolculukta arabanın ön tarafına oturdu. Yine meşhur gözlüklerini taktı. Arabanın içindekiler konuşuyor, Avşar da yüzü yola dönük devamlı kafa sallıyordu. Biz, Albay dinliyor diye konuşmamıza devam ediyorduk. Bir ara şoför arabanın benzinin bittiğini ima etmek için:


   - Efendim arabanın karnı acıktı. Karnını doyurmamız lâzım, dedi.


   Kerem Albay bir an heyecanlanarak, uykulu bir edayla şöyle seslendi:


   - Aynısından bende isterim!


   Arabanın içindekiler kahkahayı bastılar. Sonradan öğrendik ki; Kerem Albay o gözlüğü çaktırmadan ufak ufak kestirmek için kılıf olarak kullanıyormuş. 

Aynı Kategoriye Dön

 
 
Untitled Document
Yslam
 
Güncel Haber
firaset islam
Yslam
Sen de Katıl

 
firaset islam
Yslam
Sponsor Reklam
 
firaset islam
Yslam
Bir Ayet
Kim yaptığı haksızlıktan sonra tevbe eder, halini düzeltirse, şüphesiz Allah, onun tevbesini kabul eder. Çünkü Allah bağışlayan, merhamet edendir.

( Mâide - 39)

 
firaset islam
Yslam
Bir Hadis
Cennete girecek bir kısım insanlar vardır ki, onların kalpleri kuş kalbi gibi (rakîk ve güven içinde)dir

Müslim, Cennet 27. Ayrıca bk. Ahmed İbni Hanbel, Müsned, II, 331 
firaset islam
Yslam
 
Untitled Document
 
 

İslam

Kuran

Hadis

Arapça

Dini Site
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
www.tahamedya.com