Anasayfa Hakkımızda Reklam İletişim
Yslam
 
firaset anasayfa
Yslam
Yslam
Bir Bardak Su
Bir Bardak Su
27/08/2007

    Beni en çok etkileyen, düşündükçe içimi sevgiyle dolduran en güzel aşk hikayesi bir erkek arkadaşımın düğününde bizzat şahit olduğumdur.


    Yıllar önce Pendik civarında bir düğün salonundaydık. Kanımca bu olayın kahramanları  olan karşı masamızda elele oturan, birbirlerine sevgiyle bakan o çok sevimli genç kız ile erkek düğünün kız tarafından olmalılar.


    Herkes gibi onlar da ortama uyup dansta ettiler, halay da çektiler. Ancak benim dikkatimi çeken, yıllardır gözlerimden gitmeyen şey kız su içmek için  elini şişeye uzattığında erkek ( sevgilisi miydi, eşi miydi bilmiyorum) suyu plastik bir bardağa koydu. Nasıl evladını taparcasına seven bir anne sevgiyle dolu bakışıyla, bebeğine elini yavrusunun çenesinin altına koyarak su içirir , - bu arkadaşımız da aynen işte böyle yaparak- kıza suyu içirdi. Sonra da peçeteyle ağzını sildi.


    Olayı fark edenler, - ben de dahil- şaşkınlıkla onlara bakarken onlar kimsenin farkında olmadan birbirlerinin gözünün içine sevgiyle bakıp, gülümsüyorlardı.


    O bakışlarındaki sevgiyi, ışıltıyı; o  dudaklarındaki gülümsemeyi o günden beri unutamadım. Ömrüm oldukça da unutacağımı sanmam.


    Muhtemelen, aralarında, başlarından geçen bir olay sonucu böyle bir espri oluşmuştu. Kız, o erkeğin kendisini bir annenin bebeğini sevdiği gibi sevdiğini, koruduğu gibi koruyacağını, kalbini asla kırmayacağını biliyor olmalıydı. Erkek de bir bebeğin annesine olan sevgisini dünyalara bile  değişmeyeceğini…


Gönderen: Mesut Akyol  

Aynı Kategoriye Dön

 
 
Untitled Document
Yslam
 
Güncel Haber
firaset islam
Yslam
Sen de Katıl

 
firaset islam
Yslam
Sponsor Reklam
 
firaset islam
Yslam
Bir Ayet
Allah'ın, onların sırlarını da, fısıltılarını da bilip durduğunu ve Allah'ın bütün bilinmeyenleri bildiğini hâlâ öğrenemediler mi?

( Tevbe - 78)

 
firaset islam
Yslam
Bir Hadis
İnsanoğlunun bir vadi dolusu altını olsa, bir vadi
daha ister. Onun ağzını topraktan başka bir şey
doldurmaz. Ama Allah tövbe edenin tövbesini kabul
eder.

Buhari rikak 10, Müslim zekat 116-119


 
firaset islam
Yslam
 
Untitled Document
 
 

İslam

Kuran

Hadis

Arapça

Dini Site
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
www.tahamedya.com