Anasayfa Hakkımızda Reklam İletişim
Yslam
 
firaset anasayfa
Yslam
Yslam
Sakın Değişme
Sakın Değişme
27/08/2007


    Arkadaşım Mark Tucker multi-medya slaytları üretir ve satar. Doğu sahillerindeki tanıtım gösterilerini tamamladıktan sonra bir gece, yanına bir kadın yaklaşmış ve Oğlumun bestelerini tanıtım gösterilerinizde kullanmalısınız demiş.

    Mark, bunun üzerine her zamanki yanıtını vermiş. Önce,oğlunun bir örnek teyp hazırlaması gerekiyormuş, ama bunun çok profesyonel bir şey olması koşul değilmiş.

    Aslında, çocuk odasında gitarıyla bir şeyler çalıp kaydetmesi bile Mark için yeterli olabilirmiş. Mark bütün bu açıklamaları yaptıktan sonra kadın hafif bir gülümsemeyle, Oğlum Billy Joel demiş.

    Daha sonra kadın, Mark’ın oğlunun çok özel bir şarkısını dinlemesi içir ısrar etmiş ve Mark da dinlemiş bu parçayı. Kadın, bu şarkının kişinin kendi değerinin farkına varması konusunda çok hoş bir mesaj verdiğine inanıyor ve Mark’ın çalışmaları için çok uygun olduğunu dile getiriyormuş.

    Kadın, bu şarkının tohumlarının yıllar önce Billy Joel küçük bir çocukken atıldığını söylemiş. Billy Joel delikanlı olurken hep başkası olmak istermiş. Boyu, arkadaşlarından çok daha kısa olduğu için, herkes alay edermiş onunla. Her gün okuldan geldiğinde ise, hiçbir konuda yetenekli olmadığından yakınırmış. Aslında, biraz daha uzun boylu olsa, her şeyin değişeceğine inanırmış. Oysa annesi oğlunun mükemmel bir çocuk olduğuna inanıyormuş. Bu yüzden, Billy kendi hakkında ne zaman olumsuz bir ifade kullansa;

    Ona Üzülme yavrum, bunun hiçbir önemi yok. Sen zaten mükemmelsin, bu yüzden başkalarına benzemene hiç gerek yok. Hiçbirimizin bir eşi yoktur, hepimiz birbirimizden farklıyız. Senin de tüm dünyayla paylaşabileceğin özelliklerin var. Ben seni olduğun gibi seviyorum. Dermiş. Oğlunu koşulsuz seven bir annenin sözleri, yıllar sonra bir şarkı olarak karşımıza çıkmış. Gördüğünüz gibi, Billy Joel büyüdükçe kendisini tanıyıp, kabullenmiş ve tüm dünyaya müziğini dinletmiş.

    Grammy ödülünü kazanan şarkısının sözleri, bugün milyonlarca insanın yüreğindedir, aynı annesinin yüreğinde olduğu gibi:

    Sakın değişme
    Değişmeye çalışma beni mutlu etmek için...
    Ben seni olduğun gibi seviyorum...
Hazırlayan:KuTuL KuLuB
www.hikayearsivi.net
 

Aynı Kategoriye Dön

 
 
Untitled Document
Yslam
 
Güncel Haber
firaset islam
Yslam
Sen de Katıl

 
firaset islam
Yslam
Sponsor Reklam
 
firaset islam
Yslam
Bir Ayet
Günahın açığını da, gizlisini de bırakın! Günah kazananlar, yaptıklarının cezasını çekecekler.

( Enam - 120)

 
firaset islam
Yslam
Bir Hadis
İnsanoğlu öldüğü zaman bütün amellerinin sevabı da
sona erer, şu üç şey bundan müstesnadır: sadaka-i
cariye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden
hayırlı evlat.

Müslim vasiyet 14, tirmizi ahkam 36


 
firaset islam
Yslam
 
Untitled Document
 
 

İslam

Kuran

Hadis

Arapça

Dini Site
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
www.tahamedya.com