Anasayfa Hakkımızda Reklam İletişim
Yslam
 
firaset anasayfa
Yslam
Yslam
Önsöz
Önsöz
27/08/2007

    Hamd ü sena, kullarından muvaffak kıldığını kendi Zatı’nı insanlara anlatmaya memur kılan ve ona serbet kaselerinden ünsiyetin tadını tattıran Allah’a mahsustur. Salat-ü selam bütün isim ve sıfatlar dairesinin kutbu olan ve kemalat çeşitlerinin tümü ile muttasıf olan Peygamber Efendimiz Mustafa Sallallahü aleyhi ve selleme, aline, ashabına, ensar ve dostlarına, tabiilerine olsun ki, onlar kendisine uymakla, gizli olan kıymetli bilgileri ortaya çıkardılar. Faydalı ve nadir bulunan latiflerı korudular. Her vakit ve devirde Ashab’ı Kirama tabi olanlara da selam olsun.

    Bundan sonra, bilinsin bu kitap, hacmi küçük olmakla beraber, ilmi çok, anlaşılması kolay olan bir kitaptır. Bu kitabın güzel satırlarının semasından kıymetli yazılar serpilmiştir. Parlak yerlerinden gönüllere ışık saçılmıştır.Bu kitap, faydalı ibareleri, üstün ve güzel hikayeleri, kıymetli ve benzeri bulunmayan nükteleri ihtiva etmektedir. Bu kitabın yazari ilimde, anlayışta zirveye ulaşan, benzeri bulunmayan ve çeşitli faziletleri kendisinde toplayıp, meselelerde beliren zorlukları kolaylıkla çözmekte mahir olan Ahmed Sihabüddin el-Kalyubi’dir.

    Kendisi sayılmayacak derecede faziletlere ulaşmış, tahkik edilmesi, derinliğine inilmesi güç olan mesleleri cok güzel açıklamıştır. Allahü Teala, ona olan fazl ü ihsanıyla, onu bitmez tükenmez iyi ve güzel işlerinde daim, muvaffak eylesin. O’nu cennetinin en güzel ve geniş yerine yerleştirsin. O’nun bereketleri altında da bizi gölgelendirsin. Amin..

    Allah bize kafidir. O ne güzel vekildir. Gidilecek yer ancak O’dur.
 

Aynı Kategoriye Dön

 
 
Untitled Document
Yslam
 
Güncel Haber
firaset islam
Yslam
Sen de Katıl

 
firaset islam
Yslam
Sponsor Reklam
 
firaset islam
Yslam
Bir Ayet
Sonra biz, peygamberlerimizi ve iman edenleri kurtarırız. İşte biz böyleyiz. Müminleri kurtarmak üzerimize düşen bir görevdir.

( Yunus - 103)

 
firaset islam
Yslam
Bir Hadis
Cennete girecek bir kısım insanlar vardır ki, onların kalpleri kuş kalbi gibi (rakîk ve güven içinde)dir

Müslim, Cennet 27. Ayrıca bk. Ahmed İbni Hanbel, Müsned, II, 331 
firaset islam
Yslam
 
Untitled Document
 
 

İslam

Kuran

Hadis

Arapça

Dini Site
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
www.tahamedya.com